"Bądź piękna, bądź sobą!" - KONKURS DOVE

Jak się czujesz, gdy ktoś z zaskoczenia chce zrobić Ci zdjęcie? Stajesz i uśmiechasz się, czy może chowasz twarz za rękami? A co robisz, gdy wchodzisz na swój profil na facebooku i widzisz, że twoja koleżanka oznaczyła Cię na zdjęciu, na którym niekorzystnie wyszłaś? Kasujesz oznaczenie czy może śmiejesz się sama do siebie? Gdybyś tak miała wypisać na kartce, co Ci się w Tobie podoba, a czego w sobie nie lubisz, która strona byłaby bardziej zapełniona?

Aż 77% kobiet wstydzi się aparatu fotograficznego. Dlaczego? Nie wierzą w to, że są piękne. Razem z firmą DOVE chcę to zmienić. Chcę zmienić podejście kobiet do swojego wyglądu i uświadomić im, że w każdej sytuacji są piękne, gdy tylko są sobą.


Gdy mam iść na zdjęcia z osobą, którą mało znam, przed aparatem czuję skrępowanie. Pozowanie wtedy już nie jest takie proste. Najlepiej czuję się, gdy za obiektywem stoi mój chłopak. Wtedy godzinami mogę pozować przybierając różne pozy i miny. Faktem jest to, że później te setki zdjęć przechodzą ostrą selekcję. "Tu wyszłam za grubo", "Jejku, co to za mina, od razu musimy je skasować". I w ten oto sposób z 200 zdjęć zostaje niecała 100 (jak nie mniej).

Ale wiecie co? Nie chce żeby tak było. Nie chce o sobie myśleć w negatywny sposób i nie chce również żebyście WY o sobie myślały źle . JESTEŚMY PIĘKNE! Każda, bez wyjątku. Zgadzacie się ze mną?

Razem z firmą DOVE  przychodzę do Was z konkursem. Wystarczy w komentarzu odpowiedzieć na pytanie "Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że bycie sobą oznacza bycie piękną?"  i uzasadnić je. Ze wszystkich nadesłanych odpowiedzi wyłonimy 3 zwyciężczynie, które otrzymają zestaw kosmetyków, dzięki którym będą mogły poczuć się jeszcze lepiej ;).

Konkurs trwa od dzisiaj 16.07.2013 do 06.08.2013.


Do dzieła dziewczyny! Razem możemy zdziałać cuda!

21 komentarze:

 1. Tak, zgadzam się z tym stwierdzeniem, ponieważ uważam, że bycie sobą to jeden z naszych atutów jako kobiety. Liczy się wartość duszy, nie ilość podkładu na twarzy, jednak nie uważam, że kobieta z mocnym makijażem, świetnie ubrana jest gorsza bądź lepsza od tej, która skromnie, schludnie ubrana wychodzi z lekkim makijażem z domu ;) Każda kobieta, która o siebie dba jest piękna i nie chodzi tu tylko o wygląd zewnętrzny. Najważniejsze jest bycie sobą i to by czuć się dobrze, we własnym ciele- czyli akceptować siebie taką, jaką się jest.
  Panowie przecież też wychodzą z tego założenia, że liczy się nie tylko wygląd kobiety, ale jej charakter i zachowanie :)

  Pozdrawiam!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze tak jest, narobi się mnóstwo zdjęć a potem większość się nie podoba.. To odpada, na tamtym dziwna mina, inne znowu rozmazane. No trudno. Trzeba dostrzec pozytywne rzeczy w swoim wyglądzie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Reklama fajna :D  Nominowałam Cię do ,, Liebster Blog Award '' po więcej szczegółów zapraszam na mojego bloga ;-)

  estiloxo.blogspot.com Miłego dnia! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem, że bycie sobą oznacza bycie piękną.
  Jeżeli w pełni zaakceptujemy siebie i będziemy zadowolone z swojego wyglądu, to wtedy inni ludzi też będą to dostrzegać. Każda z nas bez względu na wiek, makijaż, czy markowe ubrania może się czuć atrakcyjna. Wystarczy tylko odrobina pewności siebie i uśmiech od ucha do ucha, a wtedy będziemy przyciągać wzrok innych. Cały sekret tkwi w nas, to my same możemy zdziałać cuda. Pozdrawiam.
  W razie wygranej proszę o kontakt na maila j.mamcarz90@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że bycie sobą oznacza bycie piękną.
  Współcześnie wiele kobiet żyje w przekonaniu, że bycie piękną oznacza staranny makijaż i fryzurę, eleganckie ubrania i fit sylwetkę. Przecież to wszystko to powinien być tylko dodatek do naszej osoby. Większość kobiet robi to wszystko tylko po to by przypodobać się mężczyznom. W biegu za urodą zapominają czasami właśnie o sobie. Widzą siebie oczami mężczyzny.
  Żeby naprawdę czuć się atrakcyjnie najpierw trzeba czuć się pewnie. Trzeba być naprawdę sobą, bo każdy mężczyzna widzi Cię taką JAKĄ TY SAMA SIĘ
  WIDZISZ.

  W razie wygranej proszę o kontakt na maila: natalia.bz@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z tym stwierdzeniem i podpisuję się obiema rękami i nogami ! Każda kobieta ,czy z większą waga czy tez mniejszą jest piękna, ważne jest by czuć się pięknie ,a to juz sukces. Bardzo duzo daje nam poczucie własnej wartości ,jest to naszym największym wrogiem jezeli myślimy pesymistycznie.
  Obecnie jestem w 9 miesiącu ciąży ,po terminie,lada dzień urodzę, przytyłam 27 kg..tak 27kg przy wzroście 159 i wadze początkowej 49.. waże teraz 76 kg i czuję się pięknie ,mimo tych nadprogramowych kilogramow !
  Wiem,ze każdy kilogram to więcej ciała do kochania,dbania i oglądania i jestem dumna z każdego kilograma !
  W głowie i w sercu uważam sie za osobę atrakyjną,pełną wdzięku i powabu, jestem piękna !
  Dziwię się kobietą ktore są zaślepione 'ideałami' i dążą do tego by wyglądać tak samo,przecież każda z nich jest piękna,niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Kazda jest inna i to jest w nich najpiękniejsze i najcenniejsze ! :D


  W razie wygranej prosze o kontakt na mail : malenstwo997@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bycie sobą oznacza bycie piękną!JESTEŚMY PIĘKNE! Każda, bez wyjątku :)
  Każda kobieta na kuli ziemskiej zapytana o swój wygląd znajdzie jakiś mankament i powód do narzekań, a nie powinno tak być! Wszak jesteśmy przedstawicielkami płci pięknej nie tylko z nazwy! Musimy być utwierdzone w przekonaniu, wewnątrz siebie przede wszystkim o naturalnym, wyjątkowym naszym pięknie . I często powtarzać sobie „ Od dziś kocham swoje ciało”.
  Swoje ciało można kochać lub nienawidzić, ale wciąż pozostaje ono swoja indywidualną własnością na czas życia na ziemi.
  W chwili pojawienia się na ziemi otrzymaliśmy ciało nasze ukochane , w którym mieszka nasza istota duchowa. W tym ciele mieści się nasze prawdziwe „ja” wszystkie nadzieje, marzenia, obawy, myśli, oczekiwania i przekonania czyniące z nas, każdej kobietki niepowtarzalnego człowieka.
  Najbardziej w swoim ciele kocham to, że jest takie niepowtarzalne. Ze wszystkim swoimi niedoskonałościami czy zbędnymi kilogramami, ale to właśnie one czynią nasze ciało niezwykłym.
  Kocham całą swoją sylwetkę, nawet mały biust i pełne z lekka biodra. W końcu to prawdziwa słowiańska uroda i po prostu nie wypada się jej wstydzić. Grunt to posiadać umiejętność podkreślania swoich atutów i dyskretnego tuszowania niedoskonałości ,to także efekt pracy nad naszym ciałem. Mamy tyle możliwości..
  Stwierdzam, że kiedy człowiek naprawdę kocha, akceptuje siebie takim jakim jest, wszystko w życiu układa się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak ponieważ prawdziwe piękno kryje się w naszym środku. Piękno to również stan umysłu, przede wszystkim stan umysłu. Często staramy się zaimponować komuś, stajemy się kimś innym, gubimy sami siebie, dążymy za nieprawdziwymi ideałami. Przez to wszystko patrząc w lustro czujemy do siebie niechęć, czasem wręcz obrzydzenie. Jeśli tylko uda nam się na chwilkę zatrzymać, znowu odnaleźć siebie to odnajdziemy nasze piękno. Dzięki temu poczujemy się dobrze w swoim ciele, zaakceptujemy swoje wady - te prawdziwe i wymyślone. Będziemy żyć w zgodzie z samą sobą. Każda z nas jest piękna i wyjątkowa na swój sposób - i nie jest ważne czy nosi rozmiar XS, M, XL czy XXXL. Naturalność jest piękna więc bądźmy naturalne i bądźmy nawet trochę egoistyczne ale kochajmy siebie, swoje ciało, swoje odbicie w lustrze. Znowu poczujmy się jak małe dziewczynki, żyjmy dewizą "pięknemu we wszystkim pięknie"! Bo jeśli same nie poczujemy się piękne i nie będziemy sobą to nikt inny też nie zobaczy w nas naszego piękna zewnętrznego i wewnętrznego! Może i moja wypowiedź jest trochę chaotyczna, ale zbyt wiele chcę napisać, zbyt wiele myśli się we mnie kotłuje. Ale na zakończenie chcę dodać iż staram się być sobą, być piękną, a jeśli czasem o tym zapominam (w końcu jestem tylko kobietą)to mam kogoś, kto mi o tym przypomina i za to go kocham! I życzę kogoś takiego każdej z Was!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z postawiona tezą w 1oo%. Wiem, że najpiękniejsza dla siebie a także dla swojego mężczyzny jestem kiedy jestem szczęśliwa. A uśmiech na mojej twarzy i dołeczki w policzkach pojawiają się w chwili kiedy jestem sobą, kiedy mogę spełnić swoje małe i duże marzenia, wtedy kiedy w pełni się realizuje;)

  W razie wygranej proszę o kontakt na mail: judyta42t@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak, ale trzeba mieć świadomość, że to oznacza ogromną pracę nad sobą, aby się zaakceptować. Miałam z tym ogromny problem przez lata, nigdy nie uważałam siebie za piękność, ciągle chciałam coś zmieniać bo wydawało mi się, że nie ma dla mnie miejsca w istniejącym społeczeństwie. Jednak nastąpił taki moment w życiu, że postanowiłam to odmienić. Nowe ubrania, kosmetyki, bądź dieta to tylko czynniki, które pomagają nam uwierzyć w siebie i to że jesteśmy piękne, ale wiele nie pomagają. Najważniejsze jest co co siedzi w naszych głowach i skąd się to bierze. Czy tak naprawdę nam potrzebne to odchudzanie, czy nowy ciuch? Czasem niekoniecznie, wystarczy zmiana podejścia, teraz już wiem że warto siebie akceptować takie jakie jesteśmy. Bo bycie sobą oznacza piękną, bo niezależnie od czynników zewnętrznych, gdy dusza jest ukształtowana nie potrzeba już nic więcej do szczęścia. Także dziewczyny, jesteśmy piękne więc uwierzmy w siebie i swoje możliwości!:)

  Pozdrawiam.

  w przypadku wygranej poproszę o kontakt na adres e-mail: klaudia121121@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Bycie piękną = bycie sobą
  = bycie świadomą swoich zalet i wad
  = żyjącą w harmonii ze swoim ciałem i umysłem
  = bycie kochaną.. przez innych ale i przez siebie! :)

  Pozdrawiam serdecznie
  Aleksandra, zagola8@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmm..zastanawialam sie nad tym i to wcale nie jest takie proste drogie panie.Nie zawsze bycie soba idzie w parze z byciem piekna.Oczywistym faktem jest to,ze kazda z nas jest piekna i ma to cos,jednak nie kazda z nas umie z siebie to wydobyc.Mozemy byc pewne siebie,jednak istnieja w nas bariery,ktore hamuja bycie piekna.Mamy dobra prace,rodzine,jestesmy otwarte towarzystko,jednak istnieje pewna blokada,ktora zatyka myslenie o bycie piekna,zmuszajac nas odejsc na inny plan.Np ja!,jestem piekna,ale sa dni kiedy w ogole nie czuje sie atrakcyjna,ale w dalszym ciagu pozostaje soba.Ale zawsze ide przez zycie z podniesiona glowa,znam swoja wartosc i wiem na co mnie stac.I nawet w te dni kiedy nie czuje sie piekna,pozostaje soba,bo nie ma takiej drugiej i wyjatkowej osoby na swiecie jak JA sama;)
  Ewelina...

  ewelinkal1@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. bycie sobą oznacza bycie piękną

  Nie można być pięknym będąc kimś kim się nie jest, udając. Każda z nas jest piękna, ale nie każda potrafi to dostrzec czy pokazać, gdyż wydaje nam się, że tak wcale nie jest, że trzeba mieć wymiary 90-60-90, wzrost modelki i piękne białe zęby, żeby do tej kategorii się zaliczać.
  A przecież najpiękniejsze kobiety są te, które są samoświadome, które są sobą i które lubią siebie, przez co emanują pewnością siebie i są zadowolone z życia. Ta radość, a szczególnie samoakceptacja i przyjemność bycia sobą i ze sobą są właśnie tak atrakcyjne i to one przyciągają wzrok, magnetyzują innych a nie idealne wymiary czy markowe ubrania.
  Pięknem najczystszym w swej formie jest bycie sobą. To najwspanialszy i najatrakcyjniejszy atut każdej kobiety, dzięki któremu jesteśmy wyjątkowe. Nie bójmy się być sobą, to właśnie odróżnia nas od innych, sprawia , że jesteśmy wyjątkowe, pewne siebie i szczęśliwe.

  Kasia (pankiewicz.katarzyna@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 14. Oczywiście zgadzam się ze stwierdzeniem, że bycie sobą oznacza bycie piękną. Nie zawsze chodzi przecież o to piękno widoczne “gołym okiem”. Liczą się dobre gesty, miłe słowa, a czasem nawet wystarczy szczery uśmiech. Bycie piękną dla wielu kobiet oznacza piękne ubrania, nieskazitelny makijaż, czy lśniące włosy. Nie ukrywam, że i dla mnie liczą się czasem nawet bardzo rzeczy materialne, chcę dobrze wyglądać, podobać się innym, jednak życie uczy nas, że nie warto się przywiązywać to tego do jest tak ulotne patrząc na to z perspektywy czasu. Ważniejsze są nieraz piękne wartości jakie otrzymujemy od innych ludzi, lub możemy dać innym, wartości z środka naszego serduszka, których nie kupi się za żadne pieniądze. Według mnie w każdym z nas jest coś dobrego, coś czym możemy podzielić się z innymi. To właśnie dla mnie oznacza bycie pięknym, bycie sobą, przede wszystkim bycie szczerym człowiekiem, bez przykrywek, bez ogródek. Bo dobro do nas wraca ze zdwojoną siłą.

  one-more-dress@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że bycie sobą oznacza bycie piękną gdyż naturalność sama w sobie jest piękna. To właśnie wtedy gdy jesteśmy sobą stajemy się wyjątkowe i najpiękniejsze:) Bycie piękną to nie tylko modny ciuchy, idealny makijaż, ale to co mamy w środku! Podróbki zawsze będą gorsze od oryginału, tak samo jest z ludźmi - osoba, która udaje kogoś innego jest jak podróbka.

  roksana.93@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgadzam się ze stwierdzeniem,że bycie sobą oznacza bycie piękną ponieważ tylko będąc sobą można czuć się wolno i swobodnie.Kobieta,która nie musi niczego ani nikogo udawać jest wolna od stresów i nerwów a co za tym idzie jest zrelaksowana i wypoczęta. Mają te wszystkie czynniki każda kobieta poczuje się piękna i pewna siebie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy bycie sobą oznacza bycie piękną ? Oczywiście że tak ! :)Każda z nas ma jakieś małe kompleksy to normalne bo nikt nie jest idealny. Ważne jest to by zaakceptować samą siebie I dostrzec swoje zalety. Bycie sobą pomaga każdej kobiecie budować swoją pewność siebie. Bo jeśli my sami zaakceptujemy nasze wady inni też je zaakceptują. I wtedy bycie sobą będzie oznaczało naturalną pewną siebie kobietę no i oczywiście PIĘKNĄ ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 18. Oczywiście zgadzam się z tą tezą, bo w kobiecie i w każdym człowieku najpiękniejsza jest jego indywidualność i niepowtarzalność. Nie ma na na świecie dwóch takich samych osób, z identycznymi rysami twarzy, uśmiechem, cechami charakteru i upodobaniami. Każdy z nas jest inny i to właśnie powinniśmy w sobie pielęgnować najusilniej. Można być przecież kolejną cudowną kopią jakiejś osoby, ale po co skoro można być niepowtarzalną indywidualnością. Bycie sobą to piękna rzecz, ale dla niektórych niestety zbyt wstydliwa i starają się za wszelką cenę swoje małe wady i niedociągnięcia skrzętnie ukryć gdzieś bardzo głęboko przed światem...

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgadzam się z powyższym zdaniem,
  gdy jesteś sobą jesteś przepiękną osobą !
  Jesteś niska i pulchniutka mimo wszystko wesolutka,
  jesteś wysoka i chudziutka znaczy bardzo rezolutna.
  Każda dama, młodsza, starsza, mianem pięknej nagradzana.
  Dbasz o siebie, swoją duszę, swoje ciało,
  pokazujesz nam się śmiało.
  Każdy piękny na swój sposób,
  rzuca czar na wiele osób.
  Jesteś cudowna, bo niepowtarzalna,
  jedyna taka, uniwersalna.
  Gdy dobrze czujesz się w swoim ciele,
  do zarzucenia masz sobie niewiele.
  Akceptujesz siebie, swój wygląd i ciało,
  uśmiechem promieniejesz nie mało.
  Nie udawaj i się nie zmieniaj,
  to co masz doceniaj.
  Kochasz siebie samą,
  jesteś dla innych reklamą,
  bo bycie sobą to bycie przepiękną osobą ! ;)


  Mariola, bonjour26@o2.pl ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. kiedy można się spodziewać wyników konkursu ?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyniki pojawią się jeszcze dzisiaj na blogu i fanpage, WYPATRUJCIE!:)

   Usuń